pro-cycling.org

.
.

.
.

Lagos de Covadonga ponownie na trasie Vuelty
napisał: Mateusz Dudek (2017-12-01 15:47:11).

Legendarny podjazd Lagos de Covadonga ponownie na trasie Vuelty. Zdaniem gazety La Nueva Espana wspinaczka pojawi się na zakończenie drugiego tygodnia zmagań.Fot. Bike Asturias


Pogłoski co do tego, że malowniczy podjazd prowadzący do jezior leżących w samym sercu parku narodowego Picos de Europa krążyły już od jakiegoś czasu. Niedawno rozpoczęte zostały prace mające poprawić jakość asfaltu. Etap kończący się na Lagos de Covadonga ma odbyć się 9 września, na zakończenie drugiego tygodnia Vuelty i zbiegnie się w czasie m.in z obchodami dnia Asturii i 100-leciem parku narodowego.

Wspinaczka stała się już niemal stałym elementem trasy hiszpańskiej Vuelty. Covadonga po raz pierwszy pojawiła się w 1983 roku, a tamten etap padł łupem Marino Lejarrety. Od tamtego czasu kolarze z liczącym 12,6km przy średnim nachyleniu sięgającym 7,3% podjazdem mierzyli się ponad dwadzieścia razy. Warto wspomnieć, że w 2014 roku na Lagos de Covadonga wygrał Przemysław Niemiec, który wówczas jeździł w barwach Lampre-Merida. Ostatnim jak narazie zwycięzcą na Covadondze jest Nairo Quintana, który triumfował tam podczas 10. etapu Vuelta a Espana 2016.

Cała trasa ma zostać zaprezentowana w styczniu. 73. edycja Vuelta a Espana rozpocznie się 25 sierpnia w Maladze, a zakończy 16 września w Madrycie.

pro-cycling.org