pro-cycling.org

.
.

.
.

Oiz finałowym podjazdem Vuelty?
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-26 22:18:50).

Podczas gdy trasa Wielkiej Pętli jest znana od kilku dni pojawiają się spekulacja na temat pozostałych Grand Tourów. Według mediów i dyrektora wyścigu na trasie Vuelty nie powinno zabraknąć emocji i nowych wyzwań dla kolarzy.


Dyrektor wyścigu Javier Guillén wyjawił kilka szczegółów dotyczących przyszłorocznej edycji Vuelta a Espana. Według jego doniesień kolarze będą finiszować na podjazdach co najmniej osiem razy, jednak nie więcej niż 10 etapów będzie cechować się ostatnimi kilometrami pnącymi się w górę. Ponadto dwa z nich będą nowością.

Zdaniem hiszpańskiego dziennika El Correo jeden z etapów ostatniego Grand Touru w kalendarzu ma rozstrzygnąć się na szczycie góry Oiz w Kraju Basków. Niewykluczone, że na podjeździe nieopodal Bilbao zapadną rozstrzygnięcia decydujące o losach całego wyścigu podczas przedostatniego dnia rywalizacji. 14-kilometrowa wspinaczka na Oiz charakteryzuje się średnim nachyleniem rzędu sześciu procent. Stromizna osiąga jednak miejscami około siedemnaście procent.

Przed kilkoma dniami hiszpańskie media poinformowały, że Vuelta rozpocznie się 25 sierpnia od 10-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas, której trasa będzie biegła ulicami Malagi. Trasa wyścigu dookoła Hiszpanii zostanie zaprezentowana w całości najprawdopodobniej w nowym roku.

pro-cycling.org