pro-cycling.org

.
.

.
.

VaE: Geniez i Dens oddelegowani do domu
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-05 09:45:48).

Francuska ekipa AG2R La Mondiale poinformowała o wycofaniu z tegorocznej Vuelty dwójki swoich zawodników - Alexandre Genieza i Nico Denza - którzy dopuścili się złamania regulaminu.Fot. AG2R La Mondiale | TDW Sport


Obaj zawodnicy holowali się na sztywno podczas jednego z podjazdów na trasie 15. etapu Vuelta a Espana, dzięki czemu bez problemu zdołali dotrzeć do mety na Alto Hoya de la Mora jeszcze przed grupetto. Zachowanie kolarzy i ich dyrektora sportowego uwiecznione zostało jednak na rejestratorze video zamontowanym na aucie jadącym bezpośrednio za nimi. Filmik trafił do Internetu, co zmusiło zespół AG2R do reakcji.

- Po obejrzeniu nagrania video na którym widać dwójkę naszych kolarzy celowo holujących się za autem teamowy podczas 15. etapu w niedzielę 3 września, kierownictwo AG2R La Mondiale podjęło decyzję o wycofaniu z Vuelta a Espana Alexandre Genieza i Nico Denza - przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu zespołu. - Zespół AG2R La Mondiale bardzo przeprasza organizatora wyścigu oraz publiczność za to niesportowe zachowanie naszych kolarzy, które razi w wyznawane przez nas zasady i wartości etyczne.
pro-cycling.org