pro-cycling.org

.
.

.
.

VaE: Wirus odpowiedzialny za uszczuplenie peletonu
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-03 23:54:30).

Poszczególne ekipy startujące w Vuelta a Espana borykają się z wirusem tak zwanej „jelitówki”. Team Sunweb z tego powodu dysponuje już tylko szóstką kolarzy. Problem ten dotknął także drużynę Dimension Data.Fot. Team Dimension Data | Stiehl Photography


Podczas gdy Wilco Kelderman toczy boje o podium klasyfikacji generalnej hiszpańskiej trzytygodniówki jego pomocnicy walczą z wirusem, który powoduje problemy natury żołądkowej. Na trasie 14. etapu do wycofania z tego powodu zmuszony został jeden z debiutantów niemieckiej ekipy - Sam Oomen. Do domu już wcześniej został odesłany jeden z liderów – Warren Barguil. Z kolei Lennerd Hofstede zakończył swą przygodę z wyścigiem na 12. etapie.

Jak się okazuje to nie koniec problemów Teamu Sunweb. Chad Haga i Sören Kragh Andersen zajęli dwa ostatnie miejsca na sobotnim etapie. Niedzielny odcinek dla wspomnianej dwójki był także walką z problemami zdrowotnymi i o zmieszczenie się w limicie czasu.

Wydaje się, że gorzej być nie może, a jednak. Z dziewiątki kolarzy startujących w barwach Dimenson Data pozostała jedynie czwórka. W czwartek szeregi kolarzy południowo-afrykańskiej ekipy opuścił Serge Pauwels. Belg okazał się piątym kolarzem tejże drużyny startującym w tegorocznej Vuelcie, któremu nie będzie dane dotrzeć do mety w Madrycie. W przypadku tego teamu za uszczuplenie składu poza szalejącym w peletonie wirusem odpowiadają również kontuzje.

pro-cycling.org