pro-cycling.org

.
.

.
.

Vuelta a Espana bez hostess
napisał: Artur Pierzyński (2017-07-18 23:58:55).

Tegoroczna Vuelta a Espana będzie pierwszym Wielkim Tourem, podczas którego w dekoracji zawodników zamiast hostess będą brać udział elegancko ubrane kobiety i mężczyźni.Fot. Unipublic/Graham Watson


Organizatorzy Vuelty wzięli przykład z Tour Down Under oraz Volta Ciclista a Catalunya, które odbyły się w tym roku. No obu wyścigach zrezygnowano z udziału hostess podczas wręczania nagród.

- Jesteśmy wrażliwi na sygnały, które w ostatnich miesiącach pojawiły się w mediach społecznościowych w sprawie obecności hostess na dekoracjach - powiedział dyrektor Unipublic, hiszpańskiego organizatora wyścigu, Javier Guillen. - W Australii odstąpiono od ich udziału, tak jak w innych wyścigach w Hiszpanii. Nie możemy odwrócić się od zainteresowania w tej sprawie.

Guillen dodał, że nagrody będą wręczane przez elegancko ubrane kobiety i mężczyzn. Odstąpiono rzecz jasna również od tradycji pocałunków składanych na policzkach zwycięzców.

Większościowy pakiet udziałów w Vuelcie posiada ASO (Amaury Sport Organisation), które organizuje Tour de France, a także inne największe wyścigi. Na trwającej obecnie Wielkiej Pętli nadal kontynuuje się tradycję wręczania nagród przez hostessy. Zapytany o ewentualne zmiany w Tour de France Guillen odpowiedział, że nie ma we Francji dyskusji na temat seksizmu.

pro-cycling.org