pro-cycling.org

Klasyfikacja generalna 101. Tour de France po 19. etapie:

1 Vincenzo Nibali (Ita) 85:29:33
2 Thibaut Pinot (Fra) 07:10
3 Jean-Christophe Péraud (Fra) 07:23
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) 07:25
5 Romain Bardet (Fra) 09:27
6 Tejay Van Garderen (USA) 11:34
7 Bauke Mollema (Ned) 13:56
8 Laurens Ten Dam (Ned) 14:15
9 Leopold Konig (Cze) 14:37
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) 16:25

Etap 19. - 25 lipca: Maubourguet Pays du Val d'Adour > Bergerac, 208.5km:

1 Ramunas Navardauskas (Ltu) 4:43:41
2 John Degenkolb (Ger) 00:07
3 Alexander Kristoff (Nor)
4 Mark Renshaw (Aus)
5 Daniele Bennati (Ita)
6 Alessandro Petacchi (Ita)
7 Samuel Dumoulin (Fra)
8 Julien Simon (Fra)
9 Sep Vanmarcke (Bel)
10 Jurgen Roelandts (Bel)

Chris Froome: Valverde może wygrać Tour de France
napisał: Artur Pierzyński (2017-04-25 22:25:30).

Zdaniem Christophera Froome’a Alejandro Valverde, który kolarską wiosnę co krok wieńczy sukcesami, może być poważnym rywalem w drodze do zwycięstwa w tegorocznym Tour de France.Fot. Movistar Team | BettiniPhoto


Hiszpan, który właśnie dziś skończył 37 lat, bryluje od początku tego sezonu. Ma już na swoim koncie zarówno zwycięstwa w wyścigach etapowych, jak i klasykach. Ledwo co stanął na najwyższym miejscu podium w La Flèche Wallonne i Liège-Bastogne-Liège. Jak do tej pory wygrał jednak w tylko jednym z trzech wielkich tourów, w hiszpańskiej Vuelcie. Froome uważa, że Valverde może powalczyć o żółtą koszulkę francuskiego touru.

- Jak na razie jest w wyśmienitej formie, chylę czoła - powiedział Chris na konferencji prasowej w przeddzień Tour de Romandie.

Jak do tej pory Movistar przygotował rolę lidera na setną edycję Giro d’Italia dla Nairo Quintany, natomiast sprawa Tour de France jest nadal otwarta. Quintana twierdzi jednak, że nastawia się na oba wielkie toury, choć nikt od 1998 roku, po dokonaniu tego przez Marco Pantaniego, nie był wstanie wygrać obu etapówek. Z kolei Valverde stał już na trzecim stopniu podium Touru obok Froome’a i Quintany w 2015 roku, ale nigdy jego głównym celem nie było zdobycie żółtego trykotu.

- Normalnie w wielkich tourach jest po prostu zawodnikiem, który wspiera lidera, ale myślę że w tym sezonie bardziej niż kiedykolwiek może być zmotywowany do sięgnięcia po żółtą koszulkę, tym bardziej jeśli nie pojedzie Giro - powiedział Froome. - Jest zawodnikiem który trzyma wysoką formę do samego końca sezonu, ale w tym roku wygląda na mocniejszego niż zwykle.

Według Froome’a tegoroczna profil trasy Tour de France wyraźnie sprzyja Valverde bardziej niż jemu samemu: - Kiedy dojeżdżasz z nim na ostatni kilometr, musisz wiedzieć że ma potężne przyspieszenie. Nie chcesz ścigać się z nim na mecie. Trzeba zwrócić uwagę, jaką strategię przyjmie Movistar, ale jeśli Valverde zachowa formę może stać się tym, który w lipcu sięgnie po zwycięstwo. Znaczenie na Tourze mają szczególnie premie i bonifikaty czasowe. W tym roku nie mamy tyle samo etapów górskich, co może działać na jego korzyść.

Christopher Froome zapytany o to, czy Alejandro Valverde zdoła utrzymać formę, którą ma na wysokim poziomie od lutego tego roku, Brytyjczyk nawiązał do jednej ze swoich wcześniejszych kampanii: - W 2013 roku byłem zdolny utrzymać formę od startu w Omanie aż do samego końca Tour de France, więc nie widzę powodu, dlaczego miałoby tak nie być.

pro-cycling.org