pro-cycling.org
Trofeo Laigueglia 2018
dodał: Magda Tkacz (2018-02-11 17:10:09), kat. 1.HC (ITA); 203.7 km. (Laigueglia › Laigueglia); 11 luty 2018. 

  1 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                             5:10:50
  2 Paolo Tot? (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega                        00:43
  3 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
  4 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
  5 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
  6 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Cycling
  7 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  8 Roland Thalmann (Swi) Team Vorarlberg Santic
  9 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 10 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                 00:48
 11 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                          00:58
 12 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM                 01:12
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                          02:21
 14 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                            02:37
 15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 16 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Alexander Kamp (Den) Team Virtu Cycling                          03:45
 19 Sean De Bie (Bel) Verandas Willems Crelan
 20 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 21 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 22 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 23 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 24 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 25 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 26 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo-Oscaro
 27 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 28 Stijn Devolder (Bel) Verandas Willems Crelan
 29 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                 04:40
 31 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF
 32 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 33 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 34 Enrico Salvador (Ita) Biesse Carrera Gavardo
 35 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 36 Kamil Małecki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 37 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 38 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 39 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia              04:52
 40 Mikkel Frolich Honoré (Den) Team Virtu Cycling                   06:55
 41 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                08:32
 42 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
DNF Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
DNF Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
DNF Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
DNF Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
DNF Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF
DNF Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
DNF Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
DNF Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina-Selle Italia
DNF Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
DNF Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
DNF Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
DNF Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
DNF Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
DNF Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
DNF Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida
DNF Mattia Bais (Ita) Reprezentacja Włoch
DNF Giacomo Garavagli (Ita) Reprezentacja Włoch
DNF Cezary Grodkicki (Ita) Reprezentacja Włoch
DNF Federico Burchio (Ita) Reprezentacja Włoch
DNF Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
DNF Omer Goldshtein (Isr) Israel Cycling Academy
DNF Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
DNF Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
DNF Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
DNF Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo-Oscaro
DNF Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo-Oscaro
DNF Romain Le Roux (Fra) Fortuneo-Oscaro
DNF Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Oscaro
DNF Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Oscaro
DNF Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport
DNF Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
DNF Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
DNF Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
DNF Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
DNF Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
DNF Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
DNF Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Sergey Lagutin (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Gregory Habeaux (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
DNF Mathias De Witte (Bel) Verandas Willems Crelan
DNF Huub Duijn (Ned) Veranda's Willems Crelan
DNF Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
DNF Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
DNF Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
DNF Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
DNF Luca Colnaghi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
DNF Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
DNF Michele Gazzara (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
DNF Dario Puccioni (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
DNF Niccolo' Salvietti (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
DNF Matteo Draperi (Ita) Sangemini-Mg. K Vis-Vega
DNF Alberto Amici (Ita) Biesse Carrera Gavardo
DNF Lorenzo Delcó (Swi) Biesse Carrera Gavardo
DNF Enrico Logica (Ita) Biesse Carrera Gavardo
DNF Michel Piccot (Ita) Biesse Carrera Gavardo
DNF Simone Ravanelli (Ita) Biesse Carrera Gavardo
DNF Andrea Zanardini (Ita) Biesse Carrera Gavardo
DNF Francesco Bettini (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Emanuele Di Giovanni (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Ettore Carlini (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Andrea Garosio (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Emanuele Onesti (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Angelo Vitiello (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Angelo Raffaele (Ita) D'Amico Utensilnord
DNF Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita-Prodir
DNF Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita-Prodir
DNF Mirko Trosino (Ita) Amore & Vita-Prodir
DNF Kristian Javier Yustre Rodriguez (Col) Amore & Vita-Prodir
DNF Antonio Zullo (Ita) Amore & Vita-Prodir
DNF Matteo Badilatti (Swi) Team Vorarlberg Santic
DNF Manuel Bosch (Aut) Team Vorarlberg Santic
DNF Patrick Jäger (Aut) Team Vorarlberg Santic
DNF Lukas Meiler (Ger) Team Vorarlberg Santic
DNF Jannik Steimle (Ger) Team Vorarlberg Santic
DNF Audun Brekke Fl?tten (Nor) Team Virtu Cycling
DNF Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Virtu Cycling
DNF Jesper Schultz (Den) Team Virtu Cycling
DNF Torkil Veyhe (Den) Team Virtu Cycling
DNF Giacomo Berlato (Ita) Mstina Focus
DNF Raul-Antonio Sinza (Rom) Mstina Focus
DNF Emil Dima (Rom) Mstina Focus
DNF Vlad-Nicolae Dobre (Rom) Mstina Focus
DNF Mattia Marcelli (Ita) Mstina Focus
DNF Riccardo Stacchiotti (Ita) Mstina Focus
DNS Davide Orrico (Ita) Team Vorarlberg Santic