pro-cycling.org
Volta a la Comunitat Valenciana 2018 - 5. etap< < < Poprzedni etap
dodał: Mateusz Dudek (2018-02-04 16:21:57), kat. 2.1 (SPA); 135,2 km. (Paterna - Valencia); 4 luty 2018. 

  1 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team               2:58:26
  2 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
  3 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               00:01
  4 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural
  5 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
  6 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
  8 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
  9 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 10 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
 11 Michele Gazzoli (Ita) Polartec-Kometa
 12 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country
 13 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini      00:04
 14 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 15 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice
 16 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 18 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 19 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH
 20 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy
 21 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Country
 23 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 24 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 25 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 26 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 27 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 28 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural
 29 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac
 30 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 31 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 32 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 33 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 34 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
 35 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 36 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 38 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 39 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 40 Jose Joao Pimienta Costa Mendes (Por) Burgos BH
 41 Wout Poels (Ned) Team Sky
 42 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 43 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
 44 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 45 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 46 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country
 47 Aleander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 48 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 49 Ibai Salas Zorrozua (Spa) Burgos BH
 50 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 51 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 52 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 53 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 54 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 55 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 56 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 57 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 58 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 59 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 60 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 62 Dorian Godon (Fra) Cofidis
 63 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 64 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 65 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 66 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo
 67 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott
 68 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 69 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 70 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 71 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 72 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 73 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Country
 74 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 75 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
 76 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 77 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
 78 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 79 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 81 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 82 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 83 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 84 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 85 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 86 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 87 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 88 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
 89 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 90 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 91 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 92 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 93 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 94 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 95 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 96 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 97 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 98 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      00:26
 99 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 00:27
100 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   00:47
101 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      01:00
102 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 03:23
103 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        05:12
104 Patrick Gamper (Aut) Polartec-Kometa                   05:34
105 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi
106 Ion Ander Insausti (Spa) Team Euskadi
107 Txomin Juaristi (Spa) Team Euskadi
108 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
109 Miguel Angel Ballesteros (Spa) Polartec-Kometa
110 Marc Buades (Spa) Team Euskadi
111 Juan Camacho (Spa) Polartec-Kometa
112 Mikel Alonso (Spa) Team Euskadi
113 Stepan Kurianov (Rus) Gazprom-Rusvelo
114 Michel Ries (Lux) Polartec-Kometa
115 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
116 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
117 Peio Goikoetxea (Spa) Team Euskadi
118 Egoitz Fernadez (Spa) Team Euskadi
119 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
120 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH
121 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
122 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
123 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice
124 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural
125 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida
126 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec-Kometa
127 Matteo Moschetti (Ita) Polartec-Kometa
128 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural
129 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
130 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
131 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH
132 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
133 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
134 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
135 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
136 Francisco Mancebo (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
137 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
138 Nuno Bico (Por) Movistar Team
139 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
140 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
141 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
142 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
143 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac
144 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy
145 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
146 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
147 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
148 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo
149 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
150 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
151 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
152 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
153 Rein Taaram_e (Est) Direct Energie                     05:46
154 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo
155 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                       10:28
156 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       11:31
157 Jesus Alberto Rubio (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
158 Albert Torres (Spa) Inteja Dominican Cycling Team
159 Jose Alfredo Aguirre (Mex) Inteja Dominican Cycling Team
DNF Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
DNF Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
DNF Robert Britton (Can) Rally Cycling
DNF Emerson Oronte (USA) Rally Cycling
DNF Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNF Ignacio Sarabia (Mex) Inteja Dominican Cycling Team
DNF Diego Milan (Dom) Inteja Dominican Cycling Team

Końcowa klasyfikacja generalna:

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team              16:14:53
  2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                00:14
  3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:26
  4 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      00:37
  5 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                            00:48
  6 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      00:49
  7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:54
  8 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 00:57
  9 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  01:03
 10 Amaro Manuel Antunes (Por) CCC Sprandi Polkowice       01:09
 11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
 12 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           01:13
 13 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               01:17
 14 David De La Cruz (Spa) Team Sky
 15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:21
 16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 01:23
 17 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              01:28
 18 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 01:42
 19 Wout Poels (Ned) Team Sky                              01:52
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Neilson Powless (USA) LottoNL-Jumbo                    01:55
 22 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    02:04
 23 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Coun     02:59
 24 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                     03:35
 25 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               04:20
 26 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin                       04:23
 27 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     04:26
 28 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Countr     04:54
 30 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                    04:57
 31 Jose Joao Pimienta Costa Mendes (Por) Burgos BH        05:00
 32 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             05:05
 33 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        05:08
 34 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   05:22
 35 Jaime Roson (Spa) Movistar Team                        05:27
 36 Jose Herrada (Spa) Cofidis                             05:30
 37 Aleander Vlasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     05:36
 39 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   06:11
 40 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      06:36
 42 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini      06:38
 43 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               06:45
 44 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice                06:47
 45 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               06:52
 46 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team                    06:55
 47 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice              07:02
 48 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 07:11
 49 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 07:24
 50 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    07:38
 51 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                  07:41
 52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                 07:47
 53 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team               07:57
 54 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              09:08
 55 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          09:39
 56 Miguel Angel Ballesteros (Spa) Polartec-Kometa         09:56
 57 Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin              10:01
 58 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              10:41
 59 Rein Taaram_e (Est) Direct Energie                     10:54
 60 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                     10:56
 61 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        10:58
 62 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin                  10:59
 63 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team                     11:43
 64 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                   11:51
 65 Michel Ries (Lux) Polartec-Kometa                      12:06
 66 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 12:15
 67 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       12:41
 68 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 12:44
 69 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 13:13
 70 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      15:02
 71 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                         15:43
 72 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural             16:28
 73 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       16:36
 74 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   17:13
 75 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                17:14
 76 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    17:26
 77 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 78 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        17:28
 79 Ibai Salas Zorrozua (Spa) Burgos BH                    17:41
 80 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      17:57
 81 Stefan Kung (Swi) BMC Racing Team
 82 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                18:03
 83 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     18:07
 84 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          18:15
 85 Anthony Perez (Fra) Cofidis
 86 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                     18:16
 87 Julen Irizar Laskurain (Spa) Euskadi Basque Countr     18:19
 88 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    18:23
 89 Marco Canola (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     19:36
 90 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 91 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovi     19:39
 92 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini
 93 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   19:43
 94 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        19:48
 95 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                 20:07
 96 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           20:17
 97 Txomin Juaristi (Spa) Team Euskadi                     20:35
 98 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   21:03
 99 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         21:11
100 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team                  21:21
101 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     21:24
102 Koen Bouwman (Ned) LottoNL-Jumbo                       21:30
103 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  21:32
104 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                        21:33
105 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                  23:27
106 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                       23:33
107 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         23:51
108 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  24:08
109 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      24:24
110 Dorian Godon (Fra) Cofidis                             25:04
111 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom-Rusvelo                   25:11
112 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Coun     25:16
113 Egoitz Fernadez (Spa) Team Euskadi                     25:23
114 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            25:46
115 Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rusvelo                 26:17
116 Ion Ander Insausti (Spa) Team Euskadi                  26:54
117 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
118 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                      27:00
119 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                    27:19
120 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   27:20
121 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                     28:00
122 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy        28:06
123 Marc Buades (Spa) Team Euskadi                         28:30
124 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise      29:29
125 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country        29:36
126 Sergio Samitier Samitier (Spa) Euskadi Basque Coun     29:48
127 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        31:32
128 Matteo Moschetti (Ita) Polartec-Kometa                 31:47
129 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural           32:18
130 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        33:16
131 Jose Manuel Diaz (Spa) Israel Cycling Academy          33:25
132 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec-Kometa                   33:30
133 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa O     33:39
134 Patrick Gamper (Aut) Polartec-Kometa                   33:42
135 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapa     33:49
136 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     33:58
137 Simone Ponzi (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini     35:12
138 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        35:17
139 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      35:26
140 Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country        35:41
141 Daniel McLay (GBr) EF Education First-Drapac           36:12
142 Hideto Nakane (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovin     36:16
143 Peio Goikoetxea (Spa) Team Euskadi                     36:54
144 Stepan Kurianov (Rus) Gazprom-Rusvelo                  37:09
145 Michele Gazzoli (Ita) Polartec-Kometa                  37:43
146 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis                          37:45
147 Francisco Mancebo (Spa) Inteja Dominican Cycling T     39:45
148 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy         40:05
149 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                       41:14
150 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       42:09
151 Albert Torres (Spa) Inteja Dominican Cycling Team      42:17
152 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi Polkowice                 42:52
153 Juan Camacho (Spa) Polartec-Kometa
154 Nuno Bico (Por) Movistar Team
155 Mikel Alonso (Spa) Team Euskadi                        42:56
156 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     43:25
157 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              43:50
158 Jesus Alberto Rubio (Spa) Inteja Dominican Cycling     49:47
159 Jose Alfredo Aguirre (Mex) Inteja Dominican Cyclin     54:02