pro-cycling.org
Prokuatura rozpoczyna śledztwo ws. PZKolu
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-09 23:50:15/przeczytano 566 razy).

Jak dziś poinformowano, Prokuratura Regionalna w Warszawie oficjalnie wszczęła śledztwo w sprawie nadużyć w Polskim Związku Kolarskim.

Po zapoznaniu się z materiałami uzyskanymi od kancelarii prawnej PwC Legal, przeprowadzającej od sierpnia audyt w Polskim Związku Kolarskim, Prokuratura Regionalna w Warszawie rozpoczęła śledztwo, którego przedmiotem są podejrzenia nadużyć w latach 2010-2017.

- W Wydziale I do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Warszawie wszczęto śledztwo w sprawie nadużycia udzielonych uprawnień lub niedopełnienia ciążących obowiązków w latach 2010 - 2017 w Pruszkowie, przez osoby obowiązane na podstawie przepisu ustawy do zajmowania się sprawami majątkowymi Polskiego Związku Kolarskiego oraz wyrządzenia w ten sposób w mieniu Polskiego Związku Kolarskiego szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, tj. o czyn z art.296 § 1 i § 3 Kodeksu karnego, sygn. akt RP I Ds. 64.2017 - brzmi oficjalny komunikat prokuratury.

Szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach, o której mowa w komunikacie, szacowana jest wstępnie na przeszło milion złotych. W trakcie śledztwa pobocznie badane mają być również wątki dotyczące korupcji oraz przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.