pro-cycling.org
Algarve: Groenewegen na początek
napisał: Magda Tkacz (2018-02-14 20:26:09).

Ściganie w portugalskim Volta ao Algarve rozpoczęło się od zwycięstwa Dylana Groenewegena (Team LottoNL-Jumbo), wyprzedzając Arnauda Demare (FDJ) oraz Hugo Hofstettera (Cofidis).



Fot. Volta ao Algarve


Wyniki 1. etapu Volta ao Algarve

Rywalizacja Volta ao Algarve rozpoczęło się od dystansu 192 kilometrów z niewielkimi podjazdami oraz z płaską końcówką. Chwilę po starcie na prowadzenie wysunęła się ucieczka, w składzie której jechali: Josu Zabala (Caja Rural-Seguros RGA), Nuno Almeida (LA Alumínios), David Livramento (Sporting-Tavira), Luís Afonso (Vito-Feirense-BlackJack) i João Rodrigues (W52-FC Porto).

Harcownicy byli jednak skrupulatnie pilnowani przez peleton i w odpowiednim momencie złapani. Na około 15 kilometrów do mety po ucieczce nie było śladu, a swoich sił spróbował Tony Martin (Katusha-Alpecin). Tym razem "czasówka" do mety się nie powiodła i również Niemiec powrócił do grupy zasadniczej. W końcowej fazie wyścigu na jednym ze zwężeniu drogi zdarzyła się kraksa, ale kolarze szybko powrócili na rowery, najbardziej poszkodowanym był Tiago Machado (Katusha-Alpecin), który etap zakończył z ponad 7- minutową stratą.

Na finiszu najszybszy był Dylana Groenewegena (Team LottoNL-Jumbo), wyprzedzając Arnauda Demare (FDJ) oraz Hugo Hofstettera (Cofidis). Z trójki startujących w Volta ao Algarve Polaków najwyżej został sklasyfikowany Michał Kwiatkoski (Team Sky), zajmując 38. miejsce.