pro-cycling.org
Rafał Majka zabiera głos ws. afery Altopacku
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-13 22:07:30).

Rafał Majka zdecydował się zabrać głos i zdementować informacje o jego powiązaniach z dopingową aferą, jaka toczy się obecnie we Włoszech. Jak przed kilkoma dniami informowała "La Gazzetta dello Sport", nazwisko Majki pojawić się miało w aktach prokuratury w sprawie stosowania dopingu w młodzieżowej grupie Altopack. Dyrektor sportowy tego zespołu w swoich wypowiedziach twierdzić miał, jakoby Polak w przeszłości stosował m.in. testosteron.Fot. Bora-hansgrohe

Oświadczenie Rafała Majki


W związku z doniesieniami mediów i różnego rodzaju publikacjami, w których przy moim nazwisku pojawia się słowo "doping" oświadczam, że nie ma mojej zgody na tego typu nadużycia będące pomówieniami, które mogą narazić mnie na utratę zaufania przyjaciół oraz kibiców i godzą bezpośrednio w moje dobre imię.

Bezrefleksyjne powielanie tego typu nieprawdziwych informacji naraża na szwank mój wizerunek sportowca i stanowi atak na moje dotychczasowe osiągnięcia, do których doszedłem wyłącznie ciężką pracą, wyrzeczeniami i częstą rozłąką z rodziną.

Z dumą reprezentuję swoją drużynę kolarską oraz mój kraj na imprezach międzynarodowych i nie mogę pozwolić, by moje nazwisko było zestawiane z nieuczciwą działalnością, z którą nie mam nic wspólnego. Nigdy też nie byłem członkiem drużyny Altopack, wobec której obecnie toczy się postępowanie w sprawie łamania przepisów antydopingowych.