pro-cycling.org
Caleb Ewan najszybszy w Clasica de Almeria
napisał: Magda Tkacz (2018-02-12 11:25:38).

Sprinterska potyczka w Clasica de Almeria rozegrała się na rzecz Caleba Ewana (Mitchelton-Scott). Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), który w końcówce wspomagał swojego kolegę z drużyny, Marko Kumpa - finiszującego ostatecznie na 6. miejscu.



Fot. Clasica de Almeria


Wyniki Clasica de Almeria 2018


Klasyk Clasica de Almeria rozgrywał się na dystansie 185 kilometrów z Almerii do Roquetas de Mar. W połowie dystansu kolarze musieli się zmierzyć z dosyć wymagającym podjazdem Alto de Turrillas. Po zjeździe zawodnicy mieli prostą drogę do mety, co zwiastowało sprinterską potyczkę. Zanim jednak do niej doszło, swój akcent miała 7- osobowa ucieczka: Dries de Bondt (Verandas Willems) Maxim Belkov (Katusha Alpecin), Diego Rubio (Burgos BH), Cristian Rodriguez (Caja Rural), Axel Journiax (Direct Energie), Marc Buades (FundaCiclista Euskadi) oraz Rob Britton (Rally Cycling).

Odjazd został wchłonięty przez peleton na 35 kilometrów do mety. Kolarzom został już tylko jeden przeciwnik - boczny wiatr, który skutecznie utrudniał jazdę w końcówce. Ostatecznie na finiszu najszybszy był Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), wyprzedzając Danny'ego van Poppela (Team LottoNL - Jumbo) oraz Timothy'ego Duponta (Wanty-Groupe Gobert). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), zajmując 20. miejsce.