pro-cycling.org
Bardet na dwutygodniowym zwolnieniu
napisał: Artur Pierzyński (2018-02-06 22:57:15).

Romain Bardet (AG2R La Mondiale) będzie musiał odpocząć przez najbliższe dwa tygodnie. Francuz doznał kontuzji ręki w domu, w wyniku której założono mu na przedramię kilka szwów i szynę usztywniającą. Tym samym start w Ruta del Sol przejdzie mu koło nosa.Fot. AG2R La Mondiale | Vincent Curutchet


-Żadna kontuzja nie jest przyjemna, szczególnie w domu. To frustrujące, ale na szczęście potrwa niedługo. Jest dopiero luty, trenowałem od listopada i zrobiłem w tym czasie 6 tysięcy kilometrów. GP La Marseillaise potwierdziło moją formę. Po prostu szkoda, że będę musiał trochę zwolnić podczas gdy zespół, jak pokazał ostatnio Tony Gallopin w Bessèges, jest w dobrej formie. Moja kontuzja jest bardziej irytująca niż poważna i zamierzam kontynuować trening przed zawodami jak szybko się tylko da - powiedział Baret.

Francuz ma nadzieję powrócić do zdrowia i wziąć udział w rodzimych jednodniówkach, Classic de l'Ardèche i Drome Classic pod koniec lutego, w których miał zamiar wystartować po Ruta del Sol. Romain nie ukrywa chęci udziału w Strade Bianche, a póki co potwierdził już start w Tirreno-Adriatico, Paryż-Nicea, a także kończącym wiosnę Liège-Bastogne-Liège, po którym zacznie przygotowania do Tour de France. Utracona szansa startu w Ruta del Sol oznacza dla niego brak możliwości konfrontacji z Chrisem Froomem (Team Sky).