pro-cycling.org
Quintana kumuluje siły
napisał: Magda Tkacz (2018-02-06 10:43:14).

Nairo Quintana (Movistar) chce mierzyć siły na zamiary i po nieco, w jego opinii, rozczarowującym ubiegłym sezonie, w tym roku oszczędniej rozpocznie ściganie, aby skumulować energię na Tour de France.Fot. Movistar


Nairo Quintana (Movistar) nie ukrywa rozczarowania minionym sezonem. Nie osiągnął tego, czego tak bardzo pragnął, nie dla niego był Maglia Rosa ani żółta koszulka na Tour de France. Kolumbijczyk ma jednak nadzieję, że zmiana nastawienia do kalendarza wyścigów pozwoli mu sięgnąć po upragniony tytuł.

Zawodnik Movistaru ma w planach nieco spokojniej rozpocząć sezon niż w latach ubiegłym. Przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu w tym roku, w dodatku "u siebie" mówi: - Co sezon zyskuję coraz więcej doświadczenia. We wcześniejszych latach pracowaliśmy inaczej, więc postanowiliśmy tym razem skupić całą energię na Tour de France i zaplanować nasze treningi i wyścigi z myślą o Wielkiej Pętli.

Na chwilę przed startem 1. etapu kolumbijskiego Colombia Oro y Paz dodaje: - W 2018 r. Będzie zupełnie inaczej, ponieważ nie będę ścigał się w Giro d'Italia, więc w pierwszej części sezonu możemy zaoszczędzić siły na Tour de France. Na razie wszystko wygląda świetnie.