pro-cycling.org
Daniel Teklehaimanot podpisał kontrakt z Cofidisem
napisał: Mateusz Pikos (2018-02-03 21:15:59).

Podczas gdy znaczna część kolarzy zainaugurowała już sezon, Erytrejczyk dopiero znalazł ekipę na najbliższe miesiące. Zawodnik z Afryki zadebiutuje w nowych barwach podczas zbliżającego się wielkimi krokami Dubai Tour.

29-latek przygodę z WorldTourem 2012 roku, podpisując 2-letni kontrakt z zespołem Orica GreenEDGE, a ostatnie cztery lata spędził w Dimension Data. Drużyna z RPA nie była jednak zainteresowana przedłużeniem dotychczasowej współpracy, przez co Teklehaimanot był zmuszony do poszukiwań nowej drużyny. Niestety znalezienie nowego pracodawcy nie okazało się wyłącznie formalnością i po wielu miesiącach Erytrejczyk zdecydował związać się z drużyną pro-kontynentalną.

Włodarze francuskiej ekipy drugiej dywizji wypowiadają się o świeżo pozyskanym zawodnik w następujący sposób - Zatrudniliśmy kolarza z World Touru. Jestem przekonany co do jego umiejętności jazdy w górach i ataków, które pozwolą wskoczyć drużynie na nowy poziom.

Na pierwszy start Daniel Teklehaimanot nie będzie musiał długo czekać, gdyż jego nowa drużyna wystartuje w rozpoczynającym się 6 lutego Dubai Tour. Tegoroczna edycja wyścigu rozgrywanego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich została wydłużona do 5 etapów.