pro-cycling.org
Etoile de Besseges: Sean De Bie wygrywa 4. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-03 21:11:12).

Sean De Bie (Verandas Willems-Crelan) sięgnął po zwycięstwo na czwartym etapie Etoile de Besseges. Na ósmej pozycji linię mety przekroczył Marc Sarreau (FDJ), utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 4. etapu Etoile de Bessèges 2018

153 kilometry mieli do pokonania w sobotnie popołudnie kolarze rywalizujący w 48. edycji francuskiego wyścigu. Na początku odcinka czekały na nich dwa podjazdy, a całość trasy zamykały cztery rundy po nieco ponad 15 kilometrów każda.

Przez większość etapu na czele kręciła kilkuosobowa grupka, do której załapali się Remy Di Gregorio (Delko Marseille-Provence KTM), Tom Devriendt (Wanty-Groupe Gobert), Julien Antomarchi (Roubaix- Metropole) i Gianni Marchand (Cibel-Cebon). Szybko udało im się oddalić na mniej więcej 2 minuty, jednak peleton nie zamierzał odpuścić akcji i zakończył akcję na kilka kilometrów przed metą.

W sprinterskiej końcówce najskuteczniejszy tym razem był Sean De Bie (Verandas Willems-Crelan), za którym finiszowali Timothy Dupont (Wanty-Groupe Gobert) i Rudy Barbier (AG2R La Mondiale). Pracujący na rzecz kolegów Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence KTM) ukończył dziś etap na odległej pozycji, blisko 2 minuty po grupie zasadniczej.