pro-cycling.org
CCC Sprandi Polkowice na Colombia Oro y Paz
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-03 14:23:33).

Sześciu „pomarańczowych” rozpocznie sezon 2018 nietypowo, bo od startu w Ameryce Południowej. Wystartują oni w kolumbijskim wyścigu etapowym, Colombia Oro y Paz (6-11 lutego, kat. 2.1).Fot. CCC Sprandi Polkowice


Wyścig będzie niejako podzielony na dwie połówki – pierwsze trzy etapy przeznaczone będą dla sprinterów, trzy ostatnie zakończą się podjazdem. Większość rywalizacji będzie prowadzona na wysokości ponad 1000m n.p.m i fakt ten może wpłynąć na przebieg zmagań.

- Potraktujemy ten wyścig jako bardzo solidne przetarcie przed sezonem i nie będziemy nakładać na zawodników presji wyniku. Na starcie stanie wiele południowoamerykańskich ekip oraz grup, które mają za sobą start w Vuelta a San Juan Internacional i zaaklimatyzowali się już w innej strefie czasowej, pogodzie i wysokości. Przyjechaliśmy do Kolumbii 4 dni przed wyścigiem, więc będziemy chcieli wykorzystać ten czas na przystosowanie się do tych warunków – mówi Piotr Wadecki dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Będzie to pierwsza edycja Colombia Oro y Paz i na starcie tej imprezy staną 4 grupy UCI World Tour, w bardzo silnym składzie. Wśród zapowiedzianych uczestników są m.in. Nairo Quintana, Rigoberto Uran, Sergio Henao, Fernando Gaviria, czy też Julian Alaphilippe.

Etapy będą rozgrywane w kolumbijskich godzinach poranno-południowych, zatem po uwzględnieniu 6-godzinnej różnicy czasu, kończyć się będą w godzinach 18-19 czasu polskiego.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Colombia Oro y Paz (6-11.02): Paweł Franczak, Paweł Bernas, Michał Paluta, Mateusz Taciak, Leszek Pluciński, Adrian Kurek