pro-cycling.org
Walencja: BMC najlepsze w jeździe na czas, 4. rezultat CCC
napisał: Artur Pierzyński (2018-02-02 19:55:24).

Trzeci etap Volta a la Comunitat Valenciana, którym była drużynowa jazda na czas, padł łupem ekipy BMC Racing Team. Liderem wyścigu pozostał Alejandro Valverde (Movistar).Fot. BMC Racing Team | Photo Gomez Sport


Wyniki 3. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2018

Dzisiaj kolarze drużynowo walczyli z czasem. Trasa liczyła 23,2 km i prowadziła z Poble Nou de Benitatxell do Calpe. Profil był płaski, jednak odcinek był bardzo wymagający technicznie. Niestety kolarzom towarzyszyły silne opadu deszczu i wiatr, w związku z czym organizatorzy wyścigu zdecydowali się nie włączać uzyskanych wyników do klasyfikacji generalnej.

Na temat trudnych warunków pogodowych już przed startem pojawiały się posty drużyn na profilach społecznościowych. Nie zabrakło również wpisu Michała Kwiatkowskiego, który brzmiał: -Dziś rano zrobiliśmy rekonesans trasy i musze powiedzieć, że to będzie walka o przetrwanie, a nie o zwycięstwo.

Po zwycięstwo etapowe sięgnęła drużyna BMC Racing Team, która wypracowała czas 27 minut i 25 sekund, pokonując o ponad minutę zawodników Astany. Trzeci rezultat uzyskali kolarze AG2R La Mondiale (+1'12).

Drużyna CCC Sprandi Polkowice, z czasem 29'01, okazała się o setne sekundy lepsza od Gazprom-RusVelo, zajmując ostatecznie 4. pozycję.