pro-cycling.org
Etoile de Besseges: 3. etap dla Marca Sarreau
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-02-02 19:29:57).

Marc Serrau (FDJ) okazał się najlepszy na mecie 3. etapu francuskiego wyścigu Etoile de Besseges, wysuwając się jednocześnie na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.Fot. FDJ


Wyniki 3. etapu Etoile de Bessèges 2018

Mimo pagórków znajdujących się na trasie piątkowego etapu francuskiego wyścigu, był on raczej "pod sprinterów". Licząca 152 kilometry trasa zapętlona została na rundzie wiodącej przez Besseges, gdzie znajdowały się start i meta etapu. Pośród harcowników dnia nie zabrakło dziś jedynego Polaka w peletonie - Przemysława Kasperkiewicza (Delko Marseille-Provence KTM) - któremu towarzyszyli Jonathan Hivert (Direct Energie), Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale), Gianni Marchand (Cibel-Cebon) oraz klubowy kolega Remy di Gregorio.

Czwórka kręciła z zapasem 2-3 minut, jednak ostatecznie peleton zakończył akcję przed dotarciem do mety. W finale do walki o zwycięstwo ruszyli sprinterzy, a najszybszy na kresce okazał się Marc Serrau z FDJ, za którym kreskę przekroczyli Thomas Boudat (Direct Energie) i Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale).