pro-cycling.org
Santos Women's Tour: 3. etap dla Amandy Spratt
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-13 19:17:04).

Amanda Spratt (Mitchelton Scott) jako pierwsza zameldowała się na mecie 3. etapu Santos Womne's Tour wyznaczonej na podjeździe w Hahndorf. Australijka wysunęła się jednocześnie na prowadzenie w klasyfikacji generalnej rodzimej imprezy na dzień przed jej zakończeniem.Fot. Tour Down Under / Kevin Anderson


Wyniki 3. etapu Santos Women's Tour 2018

Nieco ponad 122 kilometry pokonywały dziewczyny w przedostatnim dniu rywalizacji w Santos Women's Tour. Trasa wiodąca z Bend Motorsport Park do Hahndorf nie była wielce wymagająca, jednak od połowy dystansu szosa systematycznie pięła się w górę.

Po 40 kilometrach jazdy do odjazdu ruszyła Linda Villumsen (Team Virtu Cycling Women), łatwo uzyskując ponad 3 minuty przewagi i samotnie przewodząc wyścigowi przez dłuższy czas. W pościg za nią ruszyły jednak w końcu Amanda Spratt (Mitchelton-Scott) i Lauren Stephens (Cylance Pro Cycling), które w okolicach 80. kilometrach dojechały, a następnie odjechały Villumsen. Akcja tej dwójki okazała się być decydującą dla losów etapu.

Na ostatnich, pnących się w górę metrach lepiej wypadła Spratt, jako pierwsza osiągając metę i przejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na dobrym, 13. miejscu finiszowała Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling), awansując na 15. lokatę w generalce.