pro-cycling.org
Santos Women's Tour: Katrin Garfoot wgrywa królewski etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-12 19:35:43).

Zwycięstwem Katrin Garfoot (UniSA Australia) zakończyła się rywalizacja pań na drugim, królewskim odcinki Santos Women's Tour. Reprezentantka Australii objęła również prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.Fot. Tour Down Under / Kevin Anderson


Wyniki 2. etapu Santos Women's Tour 2018

102 kilometry do pokonania miały panie w ramach drugiego etapu Santos Women's Tour - pierwszej kobiecej etapówki w sezonie 2018, rozgrywanej na antypodach. Trasa poprowadziła je z Lyndoch i kończyła się podjazdem pod Mengler's Hill, co sprawiło, że było to najtrudniejszy z etapów tegorocznej odsłony tego wyścigu.

Przez większość dnia podejmowane były harce i zaczepki, ale żadna z wcześniej podjętych akcji nie przyniosła spektakularnych efektów. Na 3 kilometry przed metą na czele kręciła grupa około 30 zawodniczek, pośród których obecne były m.in. Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott) czy świeżo upieczona mistrzyni Australii Shannon Malseed (Team Tibco - Silicon Valley Bank), które jako pierwsze ruszyły do przodu.

Finalnie o etapowe zwycięstwo walczyły dwie lokalne zawodniczki - Katrin Garfoot (UniSA-Australia) i Lucy Kennedy (Mitchelton Scott), a jako pierwsza linię mety przecięła Garfoot, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Na 19. miejscu finiszowała jedyna Polka w stawce, Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling).