pro-cycling.org
Kacper Kistowski zamyka skład Wibatech Merx 7R
napisał: Martyna M. Kobylińska (2018-01-09 23:26:24).

Transferem Kacpra Kistowskiego drużyna Wibatech Merx 7R zamknęła swój skład na sezon 2018.Fot. Piotr Naskrent | Maratomania.pl


Jak poinformowała dziś drużyna Wibatech, ostatnim jej wzmocnieniem w perspektywie nowego sezonu jest Kacper Kistowski. Wychowanek Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnowo Podgórne po zakończeniu okresu orlika rozstał się na jeden sezon z zawodowym peletonem, jednak nie ze sportem. W minionych miesiącach ścigał się w amatorskiej grupie Merx Team Wągrowiec, łącząc starty na szosie i w triathlonie. W tym czasie sięgnął m.in. po mistrzostwo Polski cyklosportu ze startu wspólnego, wicemistrzostwo w jeździe na czas, a do tego kilka innych złotych medali na torze.

- Po odejściu z Tarnovii nie było łatwo, ale dzięki pomocy Ryszarda Kołackiego z firmy Merx mogłem spokojnie trenować i miałem się gdzie ścigać. Udało mi się odnieść nawet kilka zwycięstw, a to zawsze dodatkowo motywuje. Teraz dostałem szansę dołączenia do zawodowej grupy Wibatech Merx 7R, gdzie dołączę do mojego dobrego kolegi Wojtka Sykały, z którym za juniora sięgaliśmy po medale - powiedział Kistowski.

Skład Wibatech Merx 7R na sezon 2018: Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Sylwester Janiszewski, Grzegorz Stępniak, Wojciech Sykała, Adrian Honkisz, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Bartosz Warchoł, Kacper Kistowski, Norbert Banaszek, Marceli Bogusławski, Jakob Roithmeier.