pro-cycling.org
Rui Costa pojedzie w Tour Down Under
napisał: Artur Pierzyński (2018-01-06 23:32:14).

Sezon 2018 Portugalczyk rozpocznie na antypodach, debiutując tam w Santos Tour Down Under - wyścigu otwierającym cykl WorldTour na nowy rok.Fot. UAE Team Emirates


Rui Costa zwykle rozpoczynał sezon w Omanie lub Dubaju, a miniony rok zainaugurował startem w Vuelta a San Juan. Teraz natomiast wybiera się do Adelajdy.

- Pierwszy raz w swojej karierze wystartuję w Tour Down Under. Chcę poznać ten wyścig, ale mam świadomość startu z kolarzami, którzy są już w świetnej formie, zwłaszcza Australijczycy - powiedział Costa. - Dla mnie to będzie początek długiego sezonu, ciekaw jestem rezultatów naszych zimowych przygotowań.

Rui będzie wspierał swojego kolegę z zespołu, Diego Ulissiego, który stanął na najwyższym miejscu podium TDU w 2014 roku. Ulissi nie wystartował w kolejnej edycji z powodu otrzymanego zakazu startów przez 9 miesięcy w wyniku badania potwierdzającego zbyt wysoki poziom salbutamolu.

-Jak już zdarzało się wcześniej obecny sezon rozpocznę w Australii wyścigiem, który daje doskonałe warunki. Walka rozegra się na wysokim szczeblu, dwa etapy górskie, na które ostrzy zęby wielu zawodników, to będzie dobry sprawdzian - powiedział Ulissi.

Zespołowi będzie przewodził dyrektor sportowy Philippe Mauduit, który wcześniej prowadził ekipę Bahrain-Merida.

Skład zespołu UAE Team Emirates na Tour Down Under: Matteo Bono, Simone Consonni, Rui Costa, Roberto Ferrari, Marco Marcato, Manuele Mori oraz Diego Ulissi.