pro-cycling.org
Kolejne głosy popierające zawieszenie Froome’a
napisał: Mateusz Pikos (2018-01-06 01:44:02).

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wpadka dopingowa czterokrotnego zwycięzcy Tour de France jest najgorętszym tematem ostatnich miesięcy w kolarskim środowisku. Głos w tej sprawie zabiera mnóstwo osób, większość z nich mówi o konieczności ukarania lidera „niebiańskich”.Fot. Team Sky


Sprawę zapoczątkowało badanie, które wykazało dwukrotne przekroczenie dopuszczalnego stężenia salbutamolu w organizmie kolarza Teamu Sky podczas zeszłorocznej Vuelty. Na upublicznienie wyników wspomnianego badania musieliśmy czekać jednak przeszło trzy miesiące.

Słów krytyki nie szczędził między innymi Rohan Dennis. Specjalista od samotnej walki z czasem z Antypodów wypowiedział się na ten temat w następujący sposób: - Nie jest to żadna tajemnica, że nie toleruję jakichkolwiek pozytywnych wyników testów.

W podobnym tonie wypowiada się wracający do zdrowia Jan Bakelants: - Zostanie on ukarany i będzie to dobra decyzja - wyznał Belg w rozmowie z jednym z holenderskich serwisów internetowych.

Swoje zdanie postanowił także zaprezentować Mathieu Van der Poel. Wypowiedź specjalisty od przełajów nie pozostawia żadnych złudzeń co do poglądów Holendra na ten temat: - To najbardziej niedorzeczne tłumaczenie jakie kiedykolwiek słyszałem. To proste - złamał zasady i powinien zostać stosownie ukarany.