pro-cycling.org
Pozzovivo przed pierwszym startem w Bahrain-Merida
napisał: Artur Pierzyński (2018-01-02 20:57:03).

Domenico Pozzovivo zadebiutuje pod barwami swojego nowego zespołu Bahrain-Merida podczas Tour Down Under. Towarzystwa dotrzymają mu hiszpańscy bracia, Gorka i Ion Izagirre, którzy po rocznej rozłące znów są w jednej drużynie.Fot. Bahrain-Meirda


- Pracuję, żeby być w dobrej formie na Tour Down Under. Moim celem jest pierwsza 10 w klasyfikacji generalnej i dobre przejechanie dwóch górskich etapów. Myślę, że mamy dobry skład. Bardzo lubię rozpoczynać sezon w południowej Australii, bo tam zawsze jest ładna pogoda, dobre drogi i bardzo przyjemna publiczność - powiedział Domenico.

- Startowałem w TDU już dwukrotnie i wiem jakiego typu to jest trasa. To dobry wyścig na początek sezonu. Lato, krótkie etapy, niezbyt wiele transferów. Pojedziemy z Pozzovivo i moim bratem, co dla mnie bardzo ważne. W mojej opinii mamy bardzo silny skład - powiedział Ion, który wraca do ścigania po urazie kręgosłupa lędźwiowego doznanego podczas zeszłorocznego Tour de France.

Dyrektor sportowy ekipy Tristan Hoffman ma wysokie oczekiwania co do wyników wyścigu.

- Domenico i bracia Izagirre będą przewodzić teamowi. Ion wrócił do pełni zdrowia po Tour de France, Gorka ukończył TDU na 8. pozycji w 2015 roku. Domenico dołączył do nich na obozach treningowych i pokazał tam swoje walory. Liczę, że wszyscy trzej skończą w pierwszej dziesiątce - powiedział Hoffman.

Tour Down Under odbędzie się w dniach 16-21 stycznia, a Bahrain-Merida wystartuje w składzie: Domenico Pozzovivo, Jon Izagurre, Gorka Izagurre, Manuele Boaro, Ramunas Navardauskas, Yukiya Arashiro i Valerio Agnoli.