pro-cycling.org
Marycz i Banaszek w Wibatech Merx 7R
napisał: Magda Tkacz (2017-12-30 20:16:13).

Skład ekipy Wibatech Merx 7R zasilili Jarosław Marycz, dotychczas reprezentujący Domin Sport, a także Norbert Banaszek, który wraz ze starszym bratem sezon miniony sezon spędził w Kolss Cycling Team.Fot. Wibatech Merx 7R


Ekipa Wibatech Merx 7R po tym jak przedstawiła nowego tytularnego sponsora, rozpoczęła prezentowanie składu na 2018 rok. W szeregi drużyny wstąpił doświadczony już Jarosław Marycz, który dotychczas reprezentował Domin Sport. 30- letni kolarz wielokrotnie występował w barwach kadry narodowej na mistrzostwach Europy i świata, występował również na Giro d'Italia i Vuelta a Espana. Jak podaje oficjalny profil drużyny - Marycz przed wstąpieniem do grupy zastanawiał się nad zakończeniem swojej kariery, jednakże postanowił pozostać jeszcze w peletonie.

Od 2018 roku w barwach Wibatech Merx 7R zobaczymy również młodzieżowca i młodszego z kolarskich braci, Norberta Banaszka. Już jako junior reprezentował biało-czerwonych na najważniejszych czempionatach, a w minionym sezonie 20- latek jeżdżąc na konto Kolss Cycling Team zajął między innymi 4. miejsce podczas Szosowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-23 oraz uplasował się tuż za podium na Memoriale Henryka Łasaka.