pro-cycling.org
Majka: Nowi kolarze wzmocnią siłę Bory
napisał: Mateusz Dudek (2017-12-30 18:11:11).

Rafał Majka, który przygotowuje się do drugiego sezonu w ekipie Bora-hansgrohe ma nadzieję, że będzie on dużo lepszy i wreszcie uda mu się osiągnąć sukces podczas Tour de France. 28-latek pozytywnie ocenia też transfery do niemieckiej ekipy.



Fot. Bora-hansgrohe/ Stiehl Photography


Do Bory przed sezonem 2018 dołączyli m.in. Davide Formolo, Felix Grosschartner, Peter Kennaugh oraz Daniel Oss. Zdaniem Majki ekipa poczyniła właściwe ruchy transferowe aby wzmocnić swój skład.

- Ich obecność w składzie spowoduje, że będziemy silniejsi. Mamy teraz wszystko aby nadchodzący rok był bardzo dobry - ocenił Polak.

28-latek sezon rozpocznie pod koniec stycznia w Argentynie gdzie weźmie udział w wyścigu Vuelta a San Juan, który będzie pierwszym startem na drodze do głównego celu w sezonie 2018 jakim będzie Tour de France. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w styczniu w Argentynie warunki do ścigania powinny być bardzo dobre. Polak zapowiada, że postara się powalczyć o dobry wynik.

- Vuelta a San Juan to dobra okazja aby uciec przed zimą panującą w Europie i cieszyć się ciepłym klimatem w Argentynie. Fajnie jest móc ścigać się w styczniu przy ładnej pogodzie podczas gdy w Polsce wtedy leży śnieg a temperatura spada poniżej zera - przyznał kolarz Bora-hansgrohe. - Będzie za wcześnie aby być w wysokiej formie, nie oznacza to jednak, że nie dam z siebie wszystkiego. Jestem zawodowcem, który zawsze daje z siebie maksa. Oczywiście będzie to mój pierwszy start w sezonie i wyścig ten nie jest moim głównym celem, ale trasa jest niezwykle interesująca i ciekawa jest też obsada - powiedział Majka.

Polak odniósł się też jeszcze do poprzedniego sezonu, który z różnych przyczyn był pechowy i nie pozwolił pokazać mu pełni możliwości.

- To prawda, że miałem pecha zarówno w Tourze gdzie zaliczyłem kraksę, ale też na Vuelcie gdzie musiałem zmagać się z problemami żołądkowymi. To niestety też jest częścią naszego sportu. Moja osobistą filozofią jest robić wszystko co w mojej mocy aby po przekroczeniu linii mety móc czuć się usatysfakcjonowanym. Dlatego właśnie mimo problemów udało mi się wygrać etap na Vuelcie. Udało się też zakończyć na drugim miejscu Tour of California oraz Tour de Pologne - zakończył Majka.