pro-cycling.org
Mathieu Van der Poel przedłuża kontrakt z zespołem
napisał: Mateusz Pikos (2017-12-28 00:04:42).

Po zdobyciu wszystkiego co możliwe w przełajach przez Mathieu Van der Poela spekulowano na temat jego ewentualnego przejścia na szosę. W świetle ostatnich informacji krok ten staje się coraz mniej prawdopodobny - Holender właśnie przedłużył kontrakt ze swoim zespołem.Fot. Beobank-Corendon/Photopressbe


Młody i jednocześnie utytułowany Holender na przestrzeni ostatnich miesięcy startował w barwach Beobank-Corendon. Mathieu pozostał wierny dotychczasowemu pracodawcy i nadal będzie reprezentował jego interesy. Nowa nazwa zespołu to Corendon-Circus, ale jej zmiana nie jest jedyną nowością, gdyż wraz z nią o zaopatrzenie kolarzy w rowery zadba Canyon, a nie Stevens jak to miało miejsce dotychczas.

Poza przełajami jeden z najbardziej wszechstronnych kolarzy będzie kontynuował starty w olimpijskiej odmianie MTB. Holender wielokrotnie podkreślał, że jego głównym celem są igrzyska olimpijskie w Tokio, gdzie zamierza walczyć krążek, którego nie ma okazji zdobyć na przełajowych trasach.

- Czułem się dobrze w tym zespole przez ostatnie lata. Logicznym wyborem było więc przedłużenie kontraktu - powiedział młodszy z bracie Van der Poel. - W najbliższych latach chcę się rozwijać i przesuwać swoje granice.

- Mój program jest ukierunkowany na igrzyska olimpijskie w 2020 roku. Jest to absolutny szczyt w kolarstwie górskim. Przygotowania rozpoczynam tuż po zakończeniu sezonu przełajowego. 10 marca wystartuję w pierwszym pucharze świata w Stellenbosch i będę kontynuował pucharowe występy do końca - opowiedział o swych planach na nadchodzący rok Holender.