pro-cycling.org
Kruijswijk liderem LottoNL-Jumbo na Tour de France
napisał: Mateusz Dudek (2017-12-23 22:11:00).

Ekipa LottoNL-Jumbo poinformowała w piątek, że Steven Kruijswijk wystartuje jako lider w przyszłorocznym Tour de France.Fot. Team LottoNL-Jumbo


W piątek w siedzibie firmy Jumbo w Veghel odbyła się prezentacja ekipy LottoNL-Jumbo przed sezonem 2018. Ogłoszono podczas niej, że Steven Kruijswijk poprowadzi zespół podczas Tour de France i będzie walczył o klasyfikację generalną. W ostatnich dwóch sezonach doświadczony Holender startował jako lider w Giro d'Italia. W sezonie 2016 przez pięć dni przewodził nawet w klasyfikacji generalnej jednak w wyniku kraksy na 19. etapie stracił szansę na zwycięstwo i ostatecznie zajął czwarte miejsce, natomiast w ostatniej edycji praktycznie przez cały wyścig utrzymywał się w czołowej dziesiątce, ale problemy żołądkowe zmusiły go do wycofania się dzień przed końcem wyścigu. W sezonie 2018 30-latek nie wystartuje we Włoszech i skupi się na walce w Wielkiej Pętli.

Uważamy, że istnieje możliwość walki o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej. Startowałem w Giro już sześć czy siedem razy dlatego fajnie będzie ponownie wystartować w Tourze. W tym wyścigu wiele się dzieje, ale nie jestem nowy dlatego sobie poradzę. Jako zespół pojedziemy na Tour aby odnieść sukces i mamy ku temu odpowiedni zespół - powiedział Holender.

Przy okazji poinformowano, że kontrakty z zespołem do 2020 roku przedłużyli Dylan Groenewegen oraz Primoż Roglic. 28-letni Słoweniec w przyszłym sezonie wystartuje zarówno w Giro jak i Tourze jednak skupi się na walce o zwycięstwa etapowe. We Francji powinien wystartować też Robert Gesink, dla którego ostatni sezon nie był najlepszy. W wiosennej kampanii klasyków ekipę poprowadzi Lars Boom, który jednak w styczniu będzie musiał jeszcze przejść zabieg kardiologiczny mający na celu wyeliminowanie arytmii. Podczas sprinterskich rozgrywek podczas najważniejszych imprez walczyć mają Groenewegen oraz Danny Van Poppel.

W sezonie 2018 kadra zespołu liczyć będzie 26 nazwisk, a nie 27 jak planowano po tym jak kilka dni temu rozwiązano kontrakt z Juanem Jose Lobato, który naruszył wewnętrzny regulamin ekipy stosując bez konsultacji z lekarzem środki nasenne.

Skład LottoNL-Jumbo na sezon 2018: Pascal Eenkhoorn, Sepp Kuss, Neilson Powless, Danny Van Poppel, Enrico Battaglin, George Bennett, Lars Boom, Koen Bouwman, Stef Clement, Floris De Tier, Robert Gesink, Dylan Groenewegen, Amund Grondahl Jansen, Steven Kruijswijk, Tom Leezer, Bert-Jan Lindeman, Paul Martens, Daan Olivier, Primoz Roglic, Timo Roosen, Bram Tankink, Antwan Tolhoek, Jos Van Emden, Gijs Van Hoecke, Robert Wagner, Maarten Wynants