pro-cycling.org
Wiggins wioślarzem?
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-17 23:31:52).

Sir Bradley Wiggins, który w 2016 roku zakończył karierę kolarską w grudniu wystartuje w... halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w wioślarstwie.Fot. Bradley Wiggins


Brytyjski związek wioślarski potwierdził w piątek, że Wiggins weźmie udział w zaplanowanych na 9 grudnia halowych mistrzostwach Wielkiej Brytanii w wioślarstwie. Przypomnijmy, że ledwie rok temu 37-latek zakończył bogatą w sukcesy karierę kolarską.

Popularny "Wiggo" postanowił nie kończyć ze sportem zawodowym a jego nową pasją stało się wioślarstwo, które pochłonęło go do tego stopnia, że latem tego roku przyznał, że nie wyklucza walki o miejsce w składzie reprezentacji na igrzyska olimpijskie, które w 2020 odbędą się w Tokio. Brytyjczyk zatrudnił nawet trenera, którym został dwukrotny złoty medalista olimpijski w tej dyscyplinie, James Cracknell.

Co ciekawe mistrzostwa, w których Wiggins będzie miał jedną z pierwszych okazji walki o medale w nowej dyscyplinie odbędą się na torze kolarskim w Londynie, który 37-latek zna jak własną kieszeń. To właśnie startem w londyńskiej sześciodniówce w 2016 roku Wiggins żegnał się z brytyjskimi kibicami jako kolarz. Oficjalnie karierę zakończył występem w sześciodniówce w Gandawie.