pro-cycling.org
Bakelants wraca do zdrowia
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-17 20:44:34).

Jan Bakelants, który zaliczył fatalny upadek podczas wyścigu Il Lombardia wraca do zdrowia. Zdaniem lekarzy Belg będzie mógł wrócić do treningów już za kilka tygodni.Fot. AG2R La Mondiale


Kolarz AG2R La Mondiale podobnie jak kilku innych zawodników wypadł z trasy na jednym z zakrętów w trakcie zjazdu z Muro di Sormano w końcowej części wyścigu Il Lombardia, rozgrywanego na początku października. Początkowe doniesienia ze szpitala nie napawały optymizmem. Bakelants złamał cztery kręgi oraz siedem żeber. Po operacji pojawiły się pogłoski, że nie jest pewne czy Belg będzie mógł kontynuować karierę.

- Byłoby szkoda gdybym nie mógł wrócić na rower, ale moja dziewczyna, córka i rodzina są dla mnie znacznie ważniejsze - przyznawał niedługo po wypadku 31-latek.

Wygląda jednak na to, że Bakelants będzie mógł kontynuować karierę. Belgijska gazeta Het Nieuwsblad poinformowała dziś, że proces leczenia Belga przebiega pomyślnie i dużą poprawę przyniosła prowadzona rehabilitacja w centrum leczniczym w Leuven.

- Ćwiczenia wzmacniają mój kręgosłup, a jednocześnie pozwalają pomału budować od nowa kondycję - powiedział Bakelants.

W przyszłym miesiącu kolarz AG2R przejdzie badania, które pokażą jak przebiega proces zrastania się kości. Co prawda tytanowe pręty wstawione w trakcie operacji mają pozostać w ciele 31-latka do kwietnia, jednak nie zablokują one ewentualnego wcześniejszego powrotu do ścigania.

- Jeśli badania będą wporządku to po nowym roku będę mógł wrócić do treningów na szosie. Wcześniej planuję rozpocząć treningi na rolce - zapowiedział Belg.