pro-cycling.org
Konfliktu Cancellara-Giamon ciąg dalszy
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-14 23:42:36).

Sprawa przypuszczeń Phila Giamona dotyczących rzekomego stosowania motodopingu przez Spartakusa wydaje się nie mieć końca. Długo nie trzeba było czekać na odbicie piłeczki przez autora „Draft Animals: Living the Pro Cycling Dream (Once in While)”.Fot. Twitter | Utigeverij Kannibaal


- Pozostaję przy swojej opinii - każdy kto otworzyłby książkę dowiedziałby się, że moje słowa są dalekie od oskarżeń - można przeczytać na stronie amerykańskiego ex-kolarza. - Przyłóż mi pistolet do głowy, to jest to w co wierzę i byłoby kłamstwem ominięcie tego, ale nie żądam żadnych rewelacji, ujawnienia dowodów.

Całą burzę wywołała publikacja autobiografii emerytowanego zawodnika między innymi ekip takich jak Garmin Sharp czy Cannondale Drapac – Phila Giamona, w której zawarł przypuszczenie dotyczące wspomagania się Spartakusa przez ukryty silnik podczas wygranych przez niego w spektakularny sposób monumentów. Zdaniem byłego kolarza przyśpieszenia Cancellary w wielu przypadkach były nienaturalne.

W następstwie wejścia autobiografii na rynek Fabian Cancellara za pośrednictwem swego managera domagał się wycofania książki Giamona przez wydawcę i publicznych przeprosin autora. W oświadczeniu Amerykanina zabrakło przeprosin, skupił się on przede wszystkim na wyjaśnieniu, że fragmenty dotyczące Szwajcara były jedynie opinią, a nie oskarżeniem.