pro-cycling.org
Daniel Moreno w EF Education First-Drapac
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-11 20:05:21).

EF Education First-Drapac poinformowało o podpisaniu umowy z Danielem Moreno, który w ostatnich sezonach reprezentował barwy Movistaru. Do ekipy Jonathana Voughters'a dołączy również Kolumbijczyk Daniel Martinez.Fot. Team Movistar


36-letni Hiszpan dla którego przyszły sezon będzie czternastym w zawodowym peletonie, ostatnie dwa sezony spędził w Movistarze. Długo wydawało się, że i w sezonie 2018 będzie startował w ekipie Eusebio Unzue. Moreno jednak zdecydował, że potrzebuje zmiany i ostatecznie zdecydował się dołączyć do EF Education First-Drapac co potwierdził szef zespołu Jonathan Voughters.

Moreno zawodową karierę rozpoczął w 2005. Od tego czasu ścigał się w takich ekipach jak: Relax-Fuenlabrada, Caisse d’Epargne, Omega Pharma-Lotto, Katusha czy ostatnio Movistar. Do największych sukcesów zaliczyć można zwycięstwo w Strzale Walońskiej 2015 czy drugie miejsce w Il Lombardia 2015. Hiszpan ma też na koncie wygrane etapy Vuelty.

Przy okazji potwierdzenia transferu Moreno, Voughters poinformował, że w sezonie 2018 w barwach jego ekipy ścigać będzie się Daniel Martinez, który ścigał się ostatnio w ekipie Willier Triestina-Selle Italia. 21-letni Kolumbijczyk w ciągu ostatnich dwóch lat zrobił duże postępy co nie umknęło uwadze Voughtersa. Tylko w tym sezonie zdołał zająć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Turkey, a także uplasować się w czołowej dziesiątce takich wyścigów jak Mediolan-Turyn czy Tre Valle Varesine.