pro-cycling.org
Doull: Kwiatkowski jest inspirującą osobą
napisał: Magda Tkacz (2017-11-07 20:15:34).

Owain Doull (Team Sky) po pierwszym pełnym sezonie w Sky ocenił kolegę z drużyny, Michała Kwiatkowskiego jako "najbardziej imponującą i inspirującą osobę, z którą miał okazję jeździć".Fot. Team Sky


To był pierwszy pełny sezon Owaina Doulla w ekipie Team Sky. Co młody zawodnik wyniósł po roku w World Tourze? Cenne doświadczenie, które w dużej mierze zdobył w szczególności za sprawą Michała Kwiatkowskiego. - To naprawdę fajny facet, to niesamowite jeździć z nim w ekipie. Parę razy ścigaliśmy się razem, w Ardenach na początku roku, w Strade Bianche, ale podczas wyścigów w Wielkiej Brytanii. To jak Michał przygotowuje się do startu, jakie ma nastawienie, że zawsze chce wygrywać. Jest najbardziej imponująca i inspirująca osoba - powiedział Doull.

Michał Kwiatkowski miał udany sezon, wygrywając Milan-San Remo, Strade Bianche i Clásica de San Sebastián, a następnie wspierając Chrisa Frooma w drodze po kolejne zwycięstwo w Tour de France. Z kolei Doull nie rozpoczął tak ekspresywnie roku, jego tempo zwolniło zapalenie wyrostka robaczkowego. Mimo to ma na swoim koncie miejsca w top 10, a w kolejnym sezonie chce skupić się na klasykach. - Każdego roku trenujesz, ale póki nie spróbujesz ścigania na najwyższym poziomie, to nie wiesz na jakim musisz być poziomie, aby móc konkurować. To całkiem inspirujące... Dlatego kolejny rok będzie dla mnie ważny.