pro-cycling.org
Tour of the Alps zdradzi rundę mistrzostw świata
napisał: Magda Tkacz (2017-11-07 19:13:33).

Organizatorzy wyścigu Tour of the Alps mają nadzieję, że wyścig ponownie przyciągnie wielu zawodników, którzy będą chcieli sprawdzić swoją nogę przed Giro d'Italia. Dodatkową kartą przetargową jest wplecienie w jeden z etapów rundy, która planowana jest na przyszłoroczne mistrzostwa świata.
Fot. Tour of the AlpsPięciodniowa wyprawa przez Alpy znana była jako Giro del Trentino teraz nosi nazwę Tour of the Alps. Nieco odmieniony wyścig zyskał na jakości, a organizatorzy mają nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze lepsza i przyciągnie wielu dobrych zawodników, chcących sprawdzić swoją nogę przed Giro d'Italia.

Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dogodnym terminie 16-20 kwietnia, tak aby dać możliwość ścigania się kolarzom w Liege-Bastogne-Liege. Organizatorzy są pewni, że w 2018 roku na liście startowej pojawi się więcej ekip World Tour niż poprzednio. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zmieniła zasady co do wielkości drużyn, więc dyrektorzy wyścigu mogą zaprosić 20 ekip.

W tym roku pierwszy etap padł łupem Michele Scarponiego, który ledwie kilka dni później zginął na treningu. Aby uczcić pamieć Włocha postanowiono wprowadzić specjalną nagrodę Team Up, która ma przypominać pogodnego ducha zmarłego kolarza. Wyróżnienie będzie trafiało do drużyny, która wykaże się wyjątkową pracą zespołową na każdym etapie.

Ostatni z pięciu etapów rozpocznie się Rattenbergu - tam, gdzie start jazdy na czas podczas przyszłorocznych mistrzostw świata. Następnie kolarze pokonają okrążenia o długości 23,9- kilometra wokół Innsbrucka, niemalże takie same jakie będą pokonywać zawodnicy walcząc o tęczową koszulkę ze startu wspólnego.

Tour of the Alps 2018:

16 kwietnia: etap 1. Arco – Folgaria 134.6km
17 kwietnia: etap 2. Lavarone – Fiemme/Alpe di Pampeago 145.5km
18 kwietnia: etap 3. Ora – Merano 138.3km
19 kwietnia: etap 4. Chiusa-Lienz 134.3km
20 kwietnia: etap 5. Rattenberg – Innsbruck 161.6km