pro-cycling.org
Greipel powróci na start Tour Down Under
napisał: Magda Tkacz (2017-11-04 14:15:54).

Po 3 latach nieobecności na Santos Tour Down Under, Andre Greipel (Lotto - Soudal) powróci na australijskie szosy, na których triumfował wygrywając dwukrotnie wyścig i zdobywając w sumie 16 etapów.Fot. Lotto - Soudal


Andre Greipel (Lotto - Soudal) w wyścigu Santos Tour Down Under zadebiutował w 2008 roku i właśnie wtedy sięgnął po pierwsze zwycięstwo w generalce. Swój wynik powtórzył w 2010 roku, a przez lata startów zdobył 16 etapów. Po 3- letniej przerwie, kiedy zamiast australijskiej etapówki wybierał się na Mallorca Challenge, niemiecki sprinter powróci w 2018 na Tour Down Under.

Co więcej, Greipel ma nadzieję na trzecie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej wyścigu. - To dla mnie przyjemność rozpocząć sezon z nadzieją na sukces. To naprawdę dobrze zorganizowany wyścig, w którym biorą udział najlepsi zawodnicy, a ja widziałem jak rozwijał się przez lata i uważam, że pozostali organizatorzy powinni brać przykład - powiedział Niemiec.

Dyrektor wyścigu Mike Turtur ucieszył się z wiadomości o starcie Greipela: - Wciąż pamiętam debiut Andre Greipela w 2008 roku. To był początek jego rewelacyjnego sezonu, kiedy po raz pierwszy w swojej karierze wygrał etap jednego z Grand Touru - Giro d'Italia. Nie ma wątpliwości że gdy przyjeżdża Andre z ekipą to zawsze zależy im na wygranej. Fani bardzo lubią oglądać sprinterski popis Greipela, a my mamy nadzieję, że będzie mógł dodać kolejne zwycięstwo do kolekcji.