pro-cycling.org
Nowy sponsor Fortuneo
napisał: Mateusz Dudek (2017-10-31 16:37:12).

Firma Samsic zostanie nowym sponsorem francuskiej ekipy Fortuneo i zostanie włączona do nazwy zespołu. Zdaniem gazety Ouest France pojawienie się nowego sponsora jest w duże mierze zasługą tego, że od przyszłego sezonu w ekipie jeździć będzie Warren Barguil.Fot. Fortuneo - Oscaro


Samsic to wywodząca się z Bretanii firma zajmująca się zarządzaniem i sprzątaniem obiektów. Posiada liczne oddziały zagraniczne a obroty sięgają 2 miliardów euro. Gazeta Ouest France poinformowała, że porozumienie pomiędzy spółką a zespołem Emmanuela Huberta zostało zawarte dwa tygodnie temu. Samsic w nowym sezonie zastąpi w nazwie zespołu firmę Oscaro. Oficjalne potwierdzenie ma nastąpić w ciągu najbliższych dni. Wcześniej zespół potwierdził, że kolarze w dalszym ciągu jeździć będą na rowerach marki Look. Zdaniem dziennikarzy wpływ na porozumienie z nowym sponsorem miało zatrudnienie Warrena Barguila, który po bardzo dobrym sezonie w barwach Team Sunweb postanowił dołączyć od przyszłego roku do ekipy z Bretanii.

Oprócz 26-latka w nowym sezonie do ekipy Fortuneo dołączą także Jeremy Maison (FDJ), Bram Welten (BMC Development), Sindre Lunke (Team Sunweb), Michael Carbel Svendgaard (Team Virtu), a także stażyści Clément Russo i Thibault Guernalec. Wygasające kontrakty przedłużyli ponadto Brice Feillu, Florian Vachon, Romain Hardy, Benoit Jarrier , Elie Gesbert, Armindo Fonseca oraz Arnaud Gérard. Ekipa z Bretanii jest niemal pewna zaproszenia do przyszłorocznej Wielkiej Pętli, która w pierwszym tygodniu odwiedzi ten właśnie region.