pro-cycling.org
Tour de l'Avenir: Aktywny Brożyna, etap Halvorsena
napisał: Magda Tkacz (2017-08-20 16:40:07).

Dzień pod znakiem licznej ucieczki, wraz z aktywnym Polakiem Piotrem Brożyną, zakończył się masowym sprintem na rzecz Norwega Kristoffa Halvorsena. Na 3. etapie Tour de l'Avenir wysoką 5. pozycję wywalczył Alan Banaszek.Fot. Tour de l'Avenir


Wyniki 3. etapu Tour de l'Avenir 2017

Etap 3 z miejscowości Missilla do Châteaubriant liczył sobie 125 kilometrów. Młodzieżowcy mocne ściganie rozpoczęli od początku, pojawiało się wiele prób odjazdu, jednakże bezskutecznych. Po półtora godziny jazdy sytuacja uległa zmianie, a peleton podzielił się na grupy. Na czele wyścigu pojawił się duet: Justin Oien (USA) i Lukas Ruegg (Szwajcaria). Następnie utrzymywała się 11- osobowa grupa z reprezentantem Polski Piotrem Brożyną, kolejno dwóch pojedynczych zawodników i tracący blisko półtora minuty peleton.

Duet został doścignięty przez goniącą ich grupkę i od tego momentu na przodzie znajdowała się 13- osobowa ucieczka. Współpraca układała się różnie i dochodziło do przetasowań w odjeździe, ale Polak Brożyna mocno trzymał się czołowej grupki. Po dwóch godzinach jazdy średnia prędkość wyniosła niespełna 47 km/h.

Ucieczka co raz bardziej się dzieliła, aż z przodu został samotny Rasmus Fossum Tiller (Norwegia), ale to nie jego atak nie przyniósł Norwegom zwycięstwo, a niesamowity finisz Kristoffa Halvorsena, który był na mecie najszybszy z blisko 120- osobowego peletonu. Norweg wyprzedził Alvaro Jose Hodeg (Kolumbia) oraz Christophera Lawlessa (Wielka Brytania). Z pośród polskich orlików najlepiej finiszował Alan Banaszek, zajmując wysoką 5. pozycję.

Zwycięzca etapu Halvorsen wywalczył tym samym koszulkę lidera wyścigu.