pro-cycling.org
Michał Kwiatkowski w Team Sky do 2020 roku
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-08-08 22:36:08).

Na kolejne 3 lata swój kontrakt z drużyną Team Sky przedłużył Michał Kwiatkowski (Team Sky).Fot. Team Sky


- Jestem bardzo zadowolony, że mogę zostać w tej ekipie przez kolejne trzy lata. Zespół wspierał mnie od samego początku i choć mamy za sobą dopiero półtora roku współpracy, to mam wrażenie, jakbym jeździł tu znacznie dłużej. Czuję, że jestem w odpowiednim dla siebie miejscu - powiedział Kwiatkowski, który do Team Sky dołączył po sezonie 2015.

- Sądzę, że to najlepsza drużyna, w jakiej mógłby jeździć i wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wiele, wygrać o wiele więcej wyścigów. Ten sezon jest, jak do tej pory, najlepszym z dotychczasowych, a czuję, że przede mną jeszcze wiele do zdobycia. Znalazłem swój rytm, miejsce w zespole. Zrealizowałem dotychczasowe cele - odniosłem kilka zwycięstw, pojechałem dobry Tour de France, mogę być zadowolony - dodał Polak.

Choć pierwszy sezon Kwiatkowskiego w Team Sky nie należał do zbyt udanych, tegoroczne wyniki wyraźnie pokazują, że jego współpraca z zespołem działa znakomicie. "Kwiato" zaliczył serię udanych występów wiosną, odnosząc triumfy w Strade Bianche i Milano-SanRemo, oraz stając na podiach Amstel Gold Race i Liege-Bastogne-Liege. W lipcu stanowił zaś nieocenione wsparcie dla Chrisa Froome'a podczas Tour de France, zostając - w ocenie wielu specjalistów - najbardziej wartościowym pomocnikiem podczas tegorocznej Wielkiej Pętli.