pro-cycling.org
Szosowe ME: Campenaerts ze złotem w elicie, srebrny Bodnar
napisał: Mateusz Dudek (2017-08-03 17:34:07).

Victor Campenaerts (Belgia) zdobył tytuł mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas elity mężczyzn podczas Szosowych Mistrzostw Europy w Duńskim Herning. Srebrny medal wywalczył Maciej Bodnar.

Wyniki jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn

Elita mężczyzn rywalizowała na płaskiej trasie wokół Herning, która liczyła 46 kilometrów. Do rywalizacji przystąpiło 31 zawodników w tym dwóch polaków: Maciej Bodnar oraz Marcin Białobłocki.

Na pierwszym punkcie pomiarowym najlepszy czas notował Jos Van Emden (Holandia), który o cztery sekundy wyprzedzał Matthiasa Brandle (Austria) oraz o dziewięć Ryana Mullena (Irlandia). Bodnar tracił wówczas 11 sekund. Dużo słabiej jechał Białobłocki, który tracił ponad półtorej minuty.

Sytuacja zmieniać zaczęła się jednak już na drugim punkcie. Na pozycję lidera awansował Mullen, który o kilka sekund wyprzedzał Bodnara. Na czwarte miejsce za Brandle'a spadł Van Emden.

Po trzecim punkcie w czołówce znów nastąpiły przetasowania. Najlepszy czas wykręcił tam Victor Campenaerts (Belgia), który o pięć sekund wyprzedzał Mullena oraz o osiem Bodnara. Blisko był w dalszym ciągu Brandle.

Ostatecznie po złoto sięgnął Campenaerts, który wykręcił czas 53'12. Bodnar, który zdobył srebro stracił do Belga 2 sekundy. Brązowy medal padł łupem Mullena, który wykręcił czas 53'17. Marcin Białobłocki przyjechał na 12. miejscu ze stratą 1'58.