pro-cycling.org
Tony Gallopin zmienia barwy
napisał: Mateusz Pikos (2017-08-03 13:23:08).

Wszechstronny Francuz z nowym rokiem zasili szeregi AG2R La Mondiale. Na zmianę ekipy zdecydował się po czterech sezonach spędzonych w Lotto-Soudal.



Fot. Lotto-Soudal/ Photo News


29-letni Francuz dał się poznać przede wszystkim jako zawodnik z bardzo szerokim wachlarzem umiejętności. Ostatnio można było usłyszeć o nim w sobotę, gdzie drugi rok z rzędu zmagania w wyścigu Clasica San Sebastian ukończył na drugim miejscu. Tym razem musiał uznać wyższość Michała Kwiatkowskiego.

Do największych osiągnięć Gallopina należy triumf we wcześniej wspomnianym hiszpańskim klasyku, który udało mu się wygrać w 2013 roku. Ponadto rok później zdołał jako pierwszy przekroczyć linię mety podczas 11. etapu Tour de France.

- Opuszczam Lotto-Soudal po czterech latach. Miałem okazję przeżyć tu wspaniałe chwile, dziękuję zespołowi za te doświadczenia. Jestem zachwycony możliwością dołączenia do AG2R La Mondiale - powiedział Gallopin. - Z jednej strony będę odgrywał ważną role w wiosennych klasykach i przy odrobinie szczęścia mogę pomóc wygrać Olivierowi Nansenowi wygrać monument. Także mam szansę na odniesienie zwycięstwa w odpowiadających mi klasykach w trykocie AG2R. Następnie moją rolą będzie wsparcie Romaina Bardeta podczas Tour de France - wyjaśnił Francuz.