pro-cycling.org
Sepulveda w Movistarze
napisał: Mateusz Dudek (2017-07-31 17:03:08).

Jak informuje baskijski portal Zikloland, Eduardo Sepulveda od przyszłego sezonu będzie kolarzem Movistaru.Fot. Fortuneo-Oscaro


Argentyńczyk, który specjalizuje się w jeździe po górach, szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentował się w 2012 roku, kiedy to trafił jako stażysta do ekipy FDJ. W kolejnym sezonie przeszedł do pro-kontynentalnej ekipy Bretagne - Séché Environnement (obecnie Fortuneo-Oscaro), w której jeździ do dziś. Od przyszłego sezonu 26-latek przejdzie do WorldTouru a dokładnie do ekipy Movistaru. Jak przyznaje dyrektor ekipy, Eusebio Unzue, Sepulveda był w kręgu zainteresowań Movistaru już od dwóch lat jednak dopiero teraz udało się go pozyskać.

Największymi sukcesami w dotychczasowej karierze Sepulvedy był drugie miejsca w Tour of Turkey 2015 oraz Tour de San Luis 2016, gdzie dodatkowo wygrał etap. Ponadto meldował się w czołowych dziesiątkach mniejszych wyścigów etapowych.

W nowej ekipie, Argentyńczyk będzie miał za zadanie wspierać w górach Alejandro Valverde, Nairo Quintanę czy być może Mikela Landę w przypadku którego nie ustają spekulacje dotyczące transferu do hiszpańskiej ekipy.