pro-cycling.org
Team Sunweb przedłuża kontrakty
napisał: Mateusz Dudek (2017-07-17 21:44:18).

Ekipa Sunweb poinformowała o przedłużeniu kontraktów z trzema kolarzami oraz z partnerem odpowiadającym za dostawę samochodów.Fot. Team Sunweb


Wśród zawodników, którzy już teraz przedłużyli umowy z Team Sunweb znalazł się weteran Lauren Ten Dam oraz młodzi: Sam Oomen oraz Soren Kragh Andersen. 36-letni Ten Dam, który w tej chwili jedzie w Tour de France, był też w składzie Team Sunweb podczas wyścigu Giro d'Italia, gdzie jako jeden z najważniejszych pomocników Toma Dumoulina mocno przyłożył się do końcowego triumfu Holendra w wyścigu. Początkowo Ten Dam planował zakończyć karierę po tym sezonie, jednak dobre wyniki i dalsza radość ze ścigania spowodowała, że Holender zdecydował się kontynuować karierę jeszcze przez kolejny rok.

Przez trzy kolejne sezony barwy niemieckiego zespołu reprezentować będzie z kolei 22-letni Andersen. W tym sezonie Duńczyk pokazał się z dobrej strony m.in. podczas Tour of Oman gdzie wygrał etap. O dwa lata swoją umowę z zespołem przedłużył też Sam Oomen, dla którego obecny sezon podobnie jak dla Andersena jest drugim na poziomie WorldTouru. Obaj młodzi zawodnicy przebywają obecnie na obozie wysokogórskim we Włoszech gdzie trenują m.in. z Dumoulinem, który już wcześniej przedłużył swój kontrakt z ekipą do 2021 roku.

Przy okazji ogłoszono również, że przez kolejne dwa sezony ekipa korzystać będzie z samochodów Mini Cooper.