pro-cycling.org
Turyngia: Triumf Wiles, Pawłowska tuż za podium
napisał: Magda Tkacz (2017-07-17 20:59:32).

Przedostatni etap etapu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour padł łupem Taylor Wiles (UnitedHealthcare), ale w top 10 znalazły się aż trzy Polki: Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski) na 4. miejscu, Agnieszka Skalniak (Reprezentacja Polski) na 7. oraz Eugenia Bujak (BTC CIty Ljubljana) na 9. Liderką wyścigu pozostała Lisa Brennauer (Canyon Sram).Fot. Lotto Thüringen Ladies Tour


Wyniki 5. etapu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour 2017

Przedostatni odcinek Turyngii to 108 kilometrów w pofałdowanym terenie. Pojawiało się wiele pojedynczych ataków, ale żadna akcja nie powiodła się na tyle, aby dojechać przed peletonem na metę. Niestety na trasie nie brakowało także kraks, a w jednej z nich ucierpiała Aurela Nerlo (Reprezentacja Polski) i z licznymi otarciami nie weźmie udziału w dalszych zmaganiach.

Sprint odbył się z dużej grupy, a na brukowym odcinku najszybsza była Taylor Wiles (UnitedHealthcare), wyprzedzając Ellen Van Dijk (Reprezentacja Holandii) oraz Leah Thomas (Reprezentacja USA). Tuż za podium uplasowała się Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), ale w top 10 znalazła się dzisiaj również Agnieszka Skalniak (Reprezentacja Polski) na 7. miejscu oraz Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) na 10.

Na starcie do ostatniego etapu w koszulce liderki w dalszym ciągu stanie Lisa Brennauer (Canyon Sram). Swoje miejsca w generalce utrzymały także Pawłowska i Bujak, lokując się kolejno na 11. i 12. pozycji.