pro-cycling.org
Spilak na dłużej w Katushy
napisał: Mateusz Dudek (2017-07-17 20:55:51).

Simon Spilak zdecydował się przedłużyć o kolejne dwa lata kontrakt z ekipą Katusha-Alpecin.Fot. Katusha-Alpecin/ Tim De Waele


Słoweniec specjalizujący się w wyścigach tygodniowych, w Katushy jeździ od 2012 roku. Na swoim koncie ma m.in. dwukrotny triumf w wyścigu Tour de Suisse (2015, 2017) oraz Tour de Romandie (2010). Nowa umowa została podpisana na dwa lata co oznacza, że 31-latek w barwach Katushy będzie jeździł przynajmniej do końca sezonu 2019.

- Cieszę się, że ponownie przedłużę umowę z ekipą Katusha-Alpecin. Czuję się tutaj dobrze i podoba mi się jak działa zespół, a ponadto wszyscy włącznie z personelem, menedżerami oraz kolegami z zespołu są świetni. Funkcjonujemy jak wielka rodzina, dlatego czekam na kolejne dwa lata i zwycięstwa dla siebie i rodziny - przyznał Spilak.

Radości z faktu przedłużenia umowy ze Spilakiem nie kryje także Jose Azevedo, dyrektor generalny ekipy Katusha-Alepcin, który przyznał, że w dalszym ciągu Słoweniec będzie skupiał się krótkich wyścigach etapowych, które stały się jego specjalnością.

- Na pewno należy do grupy najlepszych specjalistów jeśli chodzi o jednotygodniowe wyścigi etapowe. W kolejnych sezonach tego rodzaju wyścigi pozostaną jego celem i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie sięgnie po kolejne zwycięstwa dla drużyny - zapowiedział Azevedo.