pro-cycling.org
Romain Bardet przeprasza Chrisa Froome'a
napisał: Mateusz Pikos (2017-07-17 16:43:51).

Przeprosiny dotyczą przykrego incydentu, który miał miejsce podczas 15. etapu. Lider wyścigu spotkał się wówczas z gwizdami, buczeniem i wyzwiskami, za które w dużej mierze odpowiadali francuscy kibice.Fot. ASO/Pauline Ballet


Najwyżej sklasyfikowany zawodnik gospodarzy apeluje do rodzimych kibiców by okazali więcej szacunku liderowi Teamu Sky. Przeprosił go także w imieniu swych fanów.

Tego dnia peleton zawitał w rodzinne strony Romaina Bardeta (AG2R La Mondiale). W pewnym momencie problemy natury technicznej zmusiły lidera niebiańskich do skorzystania z pomocy, a w tym czasie jego najgroźniejsi rywale pozostawili posiadacza maillot jaune za swoimi plecami. Chris Froome zabrał się natychmiast za odrabianie strat. W tej sytuacji nieoceniona okazała się pomoc Michała Kwiatkowskiego. Niestety zamiast owacji zachęcających do ciężkiej pracy zawodników brytyjskiej ekipy spotkały gwizdy, buczenie i wyzwiska.

- Usłyszałem podczas wczorajszego etapu, że Froome był obrażany. Przepraszam za to - powiedział kolarz AG2R La Mondiale w rozmowie z L’Equipe w czasie drugiego dnia przerwy tegorocznej Wielkiej Pętli. - On jest mistrzem i zasługuje na szacunek. Szanuję go jako rywala i nie można go tak traktować .