pro-cycling.org
Tim Wellens opuścił peleton Tour de France
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-07-17 16:34:10).

Wczoraj Tim Wellens podjął decyzję o wycofaniu się z Tour de France. Kolarz Lotto Soudal rozchorował się i by móc kontynuować jazdę, musiałby skorzystać z tzw. TUE, na co nie wyraził zgody.Fot. Agnieszka Małgorzata Torba | Młoda Photography


Z powodu panujących na Tour de France upałów Wellens cierpiał na alergiczną reakcję skórną. Prostym rozwiązaniem problemu byłoby sięgnięcie po kortyzol, na który bez problemu uzyskał by tzw. TUE, czyli specjalne zezwolenie do stosowania zakazanego leku w celach terapeutycznych. 26-letni Belg odmówił jednak skorzystania z tej możliwości i wolał wycofać się z wyścigu, niż dać ludziom powód do wątpienia w jego uczciwość i podważanie jego reputacji.

Marc Sergeant, menadżer Lotto Soudal, powiedział w rozmowie z L'Equipe, że dla Wellensa to kwestia etyki, która jest dla niego szczególnie ważna.

Przedwczorajszy etap Tour de France z metą w Rodez Wellens zdołał co prawda ukończyć w limicie czasu, jednak z powodu 30-stopniowego upału do mety dotarł on jako ostatni, blisko pół godziny po etapowym zwycięzcy Michaelu Matthewsie. Wczoraj zrezygnował z dalszej jazdy w trakcie etapu do Le Puy en Verlay.