pro-cycling.org
LottoNL-Jumbo z nowym sponsorem
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-07-17 12:59:15).

Jeszcze dziś oficjalnie potwierdzona ma zostać informacja o pozyskaniu przez LottoNL-Jumbo dużego sponsora - Friesland Campina. Nowy partner ma zapewnić silne wzmocnienie finansowe na kolejne 3 lata dla holenderskiego teamu.Fot. LottoNL-Jumbo


Do podpisania umowy z mleczarskim gigantem FrieslandCampina ma dojść dziś popołudniu, w trakcie dnia przerwy podczas Tour de France. Nowy sponsor wspierać będzie zarówno kolarzy, jak i łyżwiarzy szybkich, rywalizujących pod szyldem LottoNL-Jumbo. Na ich strojach pojawi się logo Vifit Sport, jednej z marek Friesland Campina.

Dla holenderskiego zespołu prowadzonego przez Richarda Plugge'a będzie to piąty, poważny sponsor zapewniający mu działanie na najwyższym poziomie. Od 2015 roku z ekipę wspierają De Lotto, Jumbo, Bianchi oraz BrandLoyalty.

Firma FrieslandCampin ma już w swoim dorobku współpracę ze sportowcami. Przez minione dwa lata była jednym z partnerów Holenderskiego Komitetu Olimijskiego. W swojej ofercie producent, poza typowymi mleczarskimi wyrobami, posiada także produkty wysokobiałkowe dedykowane dla sportowców, a wkrótce wzbogacić ma swój asortyment o batony, żele i odżywki. Właśnie te produkty zebrane są pod marką Vifit Sport.