pro-cycling.org
Turyngia: Stephens najlepsza na czas
napisał: Magda Tkacz (2017-07-16 21:25:08).

Lauren Stephens (TIBCO-SVB) wykazała się najlepszym rezultatem podczas próby czasu na 4. etapie Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour. Z 13. lokatą zakończyła odcinek Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski). Na pozycję liderki w generalce powróciła natomiast Lisa Brennauer (Canyon Sram).
Fot. Lotto Thüringen Ladies Tour


Wyniki 4. etapu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour 2017

Dokładnie 18.7- kilometra musiały pokonać panie podczas jazdy indywidualnej na czas. Trasa prowadziła na krótkiej rundzie wokół miasta Schmölln, a na niej zawodniczki zmagały się z niewielkim wzniesieniem w końcówce. Przeciętna prędkość zwyciężczyni Lauren Stephens (TIBCO-SVB) wyniosła blisko 42 km/h.

Stephens zanotowała czas 26:50 i o zaledwie sekundę wyprzedziła Ellen Van Dijk (Reprezentacja Holandii) oraz była lepsza o 6 sekund od Lisy Brennauer (Canyon Sram), która po etapie przerwy ponownie wskoczyła na prowadzenie w generalce. Na czasówce najwyżej sklasyfikowaną Polką została Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), plasując się na 13. pozycji. Reprezentantka biało-czerwonych zajmuje aktualnie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, a tuż za nią jest Eugenia Bujak (BTC City Ljuljana).