pro-cycling.org
Turyngia: Albrecht z etapem, Lach druga
napisał: Magda Tkacz (2017-07-14 22:31:24).

Po raz pierwszy w historii Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour etap miał prawdziwe górskie wykończenie. Najmocniejsza w końcówce była Lex Albrecht (Team Tibco SVB), która pokonała na szczycie młodą Polkę Martę Lach (Reprezentacja Polski). W generalce wciąż prowadzi Lisa Brennauer (Canyon Sram).Fot. Lotto Thüringen Ladies Tour


Wyniki 2. etapu Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour 2017

Drugi etap Internationalen LOTTO Thüringen Ladies Tour odbywał się na rundach i liczył 103 kilometry. Po raz pierwszy w historii odcinek Turyngii kończył się w prawdziwie górskim, wymagającym stylu. Podczas pierwszej wspinaczki od peletonu zdołały oderwać się Beate Zanner (Team maxx-solar-LINDIG Cycling) oraz Lucy Kennedy (Reprezentacja Australii). Na drugim podjeździe ponownie udała się ucieczka, tym razem 10 zawodniczek.

Wszystkie z uciekających pań zagrażały aktualnej liderce Lisie Brennauer (Canyon Sram), ponieważ tracił do niej mniej niż maksymalna przewaga prowadzących. Sytuacja jednak dynamicznie zmieniała się, a na metę podążała czwórka kolarek z wyraźna przewagą nad resztą. Na kresce najsilniejsza była Lex Albrecht (Albrecht (Team Tibco SVB), która pokonała na szczycie młodą Polkę Martę Lach (Reprezentacja Polski) oraz Romy Kasper (Reprezentacja Niemiec).

W generalce na prowadzeniu wciąż utrzymuje się Lisa Brennauer, natomiast Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) spadła z 3. miejsca na 10., a pozycję przed nią w tej klasyfikacji zajmuje Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski). Niestety na starcie 3. etapu zabraknie jednej przedstawicielki naszego kraju, Darii Pikulik.